מוקד חירום למטיילים

מקריאת מצוקה ועד הגעה למקום מבטחים

תפעול אירועי חילוץ במוקד החירום

קריאות לעזרה מתקבלות אצלנו במוקד על ידי מטיילים שבאמצעותם מכשיר לוויני ויכולים ללחוץ על כפתור ה-SOS, משפחות מטיילים שיוצרות קשר ישירות עם המוקד או דרך חברת הביטוח של המטייל. 

כדי לפעול ביעילות אנחנו צריכים לקבל את מירב המידע אודות האירוע בזמן הקצר ביותר. למטיילים עם מכשיר לוויני יתרון בכך שהם יכולים להעביר במהירות ובדיוק רב את תיאור המקרה. מיקום המכשיר ופרטי המטייל שהשכיר מאיתנו מופיעים במערכת ללא צורך בפעולה ידנית מצד המשתמש.

אנחנו מנהלים רשת חילוץ עולמית Rescue One Global הכוללת אלפי אנשי קשר מסביב לעולם. באמצעות רשת החילוץ אנו מסוגלים לתת מענה למגוון רחב של אירועי חילוץ בקרב מטיילים ולקצר את זמני ההגעה של גורמי החילוץ לשטח. באירועים מורכבים נשלח גם את צוות החילוץ הישראלי של החברה שכולל אנשי מקצוע משלל תחומים כמו איתור אווירי, חילוץ מנהרות, גלישת מצוקים, סיוע נפשי ועוד..

הפעלת צוותי חילוץ שלנו רלוונטית למבוטחי הראל בלבד. במקרה ומשכיר המכשיר מבוטח בחברה אחרת אנו ניתן את המענה הראשוני אך הפעלת הצוותים תתבצע על ידי חברת הביטוח.

לכל אירוע חילוץ יש את המאפייניים הייחודיים שלו כמו מיקום המחולץ, מזג האוויר, מצב רפואי, חברים בשטח ועוד.. אנו מקפידים ליצור קשר עם המשפחה ואנשי הקשר אשר הוזנו על ידי המטייל במערכת ולעדכן אותם על הצעדים אשר ננקטים על מנת להשיב את יקיריהם הביתה בשלום.

ניהול האירוע מנוהל על ידי אנשי חילוץ אשר עברו הכשרה בתחום חילוץ מטיילים וצברו ניסיון של מאות חילוצים. כל החלטה אשר מתקבלת במהלך החילוץ מבוקרת על ידי ההנהלה הבכירה בחברה.

בין עם האירוע נמשך מספר שעות או מספר ימים, כל זמן שהמטייל נמצא בשטח אירוע החילוץ מוגדר כאירוע ״פעיל״ וצוות המחלצים שלנו יעסוק בתפעול האירוע. אירוע חילוץ מסתיים כאשר המטייל מודיע כי הכל בסדר והוא לא צריך יותר עזרה או לאחר פינוי המטייל מהשטח למקום מבטחים.

חילוץ עקב מזג אוויר חריג באמצע טרק בהימצ'אל פרדש, צפון הודו
"תודה רבה על השירות המקצועי והאנושי! לנועם, שיצר עמנו קשר מיד עם קבלת הודעת החירום דרך המכשיר הלוויני ולשאר הצוות התומך שעשה את כל המאמצים למצוא דרך לחלץ אותם בבטחה. סיטואציה זו חשפה בפנינו, ביתר שאת, את נחיצות וחשיבות השכרת המכשיר הלוויני למטיילים בעולם ובעיקר את השירות המסור הניתן במצבי מצוקה והידיעה שיש על מי לסמוך.
מלאי הערכה, גלית ומשה (ההורים של שנהב)"
חילוץ מוסק בעקבות מחלת גבהים בזמן טרק בהימלאיה
"שביט עשה טרק באזור מנסלו, נפאל. לאחר שחש רע ומצבו התדרדר, פנינו למוקד החירום בבקשת סיוע לחילוץ. זכינו ללווי צמוד, יעיל בצורה מדהימה ומציל חיים בוודאות. לאורך כל הדרך הצוות דאג לעדכן ולהרגיע אותנו. על כך ברצוננו להביע את הערכתנו והוקרתנו. בברכת בריאות טובה, המשפחה"
אירוע איתור בעת טיול עצמאי בהודו
"לקחתי את המכשיר לבני שיצא לטיול עצמאי להודו. בהמשך בעת בעיה של ניתוק קשר, שיתפו איתנו פעולה בצורה מדהימה, במעורבות גדולה ובמהירות תוך מעורבות כמעט משפחתית. הפלא ופלא. יעיל ומצויין. מומלץ בכל פה."
רביק (אבא של איתי)
הקודם
הבא

פעילות צוות החילוץ